1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz płuc 8 cm
Marcin J

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11569

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-09, 09:31   Temat: guz płuc 8 cm
Przyjmij wyrazy wspolczucia.

Najwazniejsze ze nie cierpial, a Ty pomoglas mu przejsc na druga strone.
Dla nas bliskich ile by to nie trwalo zawsze jest zbyt szybko...

Duzo sily zycze.
  Temat: guz płuc 8 cm
Marcin J

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11569

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-27, 14:57   Temat: guz płuc 8 cm
pabi-dexamethason bierze sie stopniowo, nie wiem czy we wszystkich przypadkach ale wiele czytalem na forum i z regoly jest np. 3-2-1-0, badz 2-1-0-0, nie widzialem aby bylo inaczej, mam nadzieje ze sie myle... u nas bywalo roznie, ale na poczatku gdy zdiagnozowano nowe przerzuty do mozgu to aby zapobiedz obrzekowi podawalismy 2-1-0-0, pozniej bodajrze po dwoch tygodniach HD zwiekszylo dawke do 2-2-2-2, a na koniec gdy juz choroba sie rozszalala to bylo 4-4-4-4, wiem ze maksymalna ilosc to 8 mg.

Przykre to co piszesz, byc pod opieka szpitala i.... ale coz bledy popelniaja wszyscy, nie ma ludzi nie omylnych.

Postaraj sie zalatwic wizyte prywatna, jezeli masz taki brak zaufania do lekarza Taty.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: guz płuc 8 cm
Marcin J

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11569

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-27, 09:55   Temat: guz płuc 8 cm
pabi-dexamethason to lek na bazie sterydu pomagajacy w obrzekach, najprawdopodobniej ma zlikwidowac obrzek nog, jakie dawki zalecil?

spironol lek moczopedny, rowniez pomagajacy w walce z obrzekiem
furosemid kolejny lek moczopedny pomagajacy w walce z obrzekiem

augmentin antybiotyk, najprawdopodobniej podejrzewa, lub stwierdzil infekcje drog oddechowych - stad goraczka ktora moze tez byc spowodowana wirusem na ktorego antybiotyk nie zadziala a z ktorym organizm poradzi sobie wlasnie w te trzy dni.

Czy stosowac razem, nie mam pojecia, wydaje sie dziwne przypisanie lekow moczopednych wraz z wysoka goraczka ktora sprzyja odwodnieniu... ale to tylko moje spostrzezenie, lajika ktory stara sie Tobie pomoc :) i w zadnym wypadku nie zaprzestawaj ich podawac.

Proponuje dolozyc do tego oslone zoladka 1xdziennie.

Wyczowam w Twojim poscie totalny brak zaufania do tego lekarza, proponuje konsultacje z innym, byc moze prywatna domowa wizyte innego lekarza, jezeli natomiast masz obawy to dzwon po pogotowie.

Ewentualnie mozesz poczekac az Madzia sie wypowie, jest lekarzem Hospicyjnym, moze sproboj na prv.

Dlatego tez wlasnie wspomnialem o opiece HD, w tym przypadku przyszli by z pomoca, a maja ogromne doswiadczenie i duzo wiecej widzieli niz niejeden lekarz rodzinny.
  Temat: guz płuc 8 cm
Marcin J

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11569

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-19, 09:18   Temat: guz płuc 8 cm
Przeczytaj sobie moj watek, tam znajdziesz kilka informacji odnosnie walki nie tylko z ta paskudna choroba, ale takze z kulejaca u nas sluzba zdrowia, jak to kiedys uslyszalem na SOR "aby chorowac w tym kraju potrzebne jest duzo sily"

http://www.forum-onkologi...ami-vt12658.htm

Tak jak pisali poprzednicy, potrzeba jest ustalic z jaka odmiana raka macie do czynienia, dopieropozniej bedzie mozna wdrozyc leczenie, potrzebne jest badanie brochanoskopi.

Niezaleznie od tego czy podejma leczenie czy tez Tata jest zbyt slaby na to, zorietuj sie jaki jest czas oczekiwania do Hospicium Domowego, wiesz w tej chorobie wszystko moze przyjsc nagle, bol rowniez przychodzi nagle, a HD jest w stanie taki bol opanowac.

Najwazniejsze dla mnie bylo to aby Tesc odchodzil z godnoscia, bez meczarni w bolu i cierpieniu, mam wrazenie ze dokonca nie mial swiadomosci ze umiera, do konca myslal ze wygra.

Przemysl sprawe HD, nam skierowanie wypisal lekarz rodzinny bez wiekszego problemu, nie widzac nawet pacjeta, na podstawie dokumentacji jaka dostarczylismy.
  Temat: guz płuc 8 cm
Marcin J

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11569

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-18, 10:06   Temat: guz płuc 8 cm
Niestety ale nasze 4 miesiace to byly tylko 4 miesiace, osoba majaca 58 lat, nigdy nie chorujaca, odeszla w cztery miesiace...

Pielegnuj czas spedzony z Tata, spelniaj jego zachcianki, ja tak robilem, w grudniu jadl grila bo mial ochote na karkowke, piwko male strzelil (oczywiscie w konsultacji z onkologiem), dymka sobie puscil.... ogolnie nic nam nie kazano bronic, jak to lekarz z HD powiedziela, nic juz nie zaszkodzi.... dajcie Tacie co chce.

Czas ktory zostaje po diagnozie raka pluc ucieka niemilosiernie, u nas akurat lecial za szybko, dzien po dniu, z przerwami na pobyt w szpitalu.

Dbaj o Tate i spedzaj z nim jak najwiecej czasu.
  Temat: guz płuc 8 cm
Marcin J

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11569

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-15, 09:53   Temat: guz płuc 8 cm
Niestety tak to juz jest z tym rakiem, atakuje z zaskoczenia.

Oslabienie najprawdopodobniej jest powodem postepu i zaawansowania choroby.

Ile to potrwa, najprawdopodobniej niedlugo, co do okreslenia to nam lekarze powiedzieli kilka miesiecy, i tak rzeczywiscie bylo, jedni pokusili sie o stwierdzic ze do pol roku, w naszym przypadku mieli racje, Tesc zyl 4 miesiace.

Co do postepu choroby, przebiegu i jej podstepnosci mozesz przeczytac w mojim watku, generalnie spodziewac sie nalezy wszystkiego, czasami sytuacja zmienia sie z dnia na dzien a czasami z godziny na godzine, dlatego waznym jest zabezpieczenie p. bolowe, bo bol tez nestety przychodzi nagle.

Po ustaleniu formy leczenia, a podejrzewam ze jezeli bedzie, to bedzie paliatywne, nalezy postarac sie o opieke HD, oni maja duzo szersza game silnych lekow p. bolowych wzgledem lekarza rodzinnego, ktore moga wam byc potrzebne.

Pozdrawiam i zycze duzo sily wam wszystkim.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group